5 יתרונות מפתיעים לבית חכם.jpg

5 יתרונות לבית חכם

 5 יתרונות מפתיעים  של אוטומציה ביתית חכמה ההופכת את החיים לפשוטים יותר


לפני שנים, המחשבה על היכולת לשלוט בטמפרטורה, בגוונים, באורות ובדלתות הבית מרחוק באמצעות סמארטפון הייתה ודאי נראית כמו סצנת סרטי מדע בדיוני עתידנית. עם זאת, שנת 2018 הייתה שנת הבית החכם. הצמיחה הטכנולוגית בשוק האוטומציה הביתית ממריאה לשלבים חדשים וצפויה להגיע לשווי שוק גדול עד שנת 2022.

אוטומציה ביתית אינה מושג חדש, אנשים מודעים היטב למתגים החכמים, האורות והעוזרים הקוליים השולטים במכשירים; אבל אז היא חווה צמיחה איטית כבר כמה עשורים. הסיבה יכולה להיות כל דבר, למרות שמדובר במערכת אלגנטית ובטוחה, בעלי בתים מסוימים אינם מצליחים להגיע לסטנדרט של אוטומציה ביתית חכמה.

טלפונים חכמים וטאבלטים הפכו לחלק מחיי האדם, החל מהגדרת האזעקה ועד להזמנת ארוחת הערב, אנו משתמשים בה בכל יום ובכל היבט. הצמיחה של משתמשי הטכנולוגיה והסמארטפונים הגדילה את היקף האוטומציה הביתית - התהליך בו מכשירים מתקשרים עם סמארטפון ופועלים על פי פקודות המשתמש.

אם כן, בהתחשב באוטומציה הביתית החכמה, ישנם מעטים ההתקדמות הנמצאים בשימוש והופכים את חיי האדם להרבה יותר נוחים, חלקם הם כדלקמן.

1) אבטחה ופרטיות ניכרים

נוחות ושימוש מתמשך אילצו אותנו לשתף את טביעת הרגל הדיגיטלית שלנו באופן מקוון ועם טכנולוגיית אוטומציה ביתית חכמה, אנו חולקים כעת גם את טביעת הרגל הפיזית שלנו.

זה לא יכול להיות עניין של דאגה נכון לעכשיו, אבל מתי וכאשר מערכות אלה נפגעות, ההשלכות הופכות להיות קשות בהשוואה לאובדן מספר הביטוח הלאומי שלך. בימינו הדאגה הבסיסית של אוטומציה ביתית חכמה היא לעצב את האבטחה והפרטיות.

2) שילוב אורח החיים הידידותי לסביבה

ישנה עדיפות גבוהה בכל הקשור למחייה ירוקה ולהפחתת צריכת האנרגיה שנוצרת באמצעות מקורות שאינם מתחדשים כיום, ומוצרי בית חכם משמשים ככלי מצוין לחיסכון באנרגיה.

את הדור הנוכחי של מכשירי בית חכם השולטים בטמפרטורה ותאורה ניתן לנהל בקלות באמצעות כל מכשיר שיש לו קישוריות לאינטרנט. תהליך השליטה במערכות ושליחת פקודות גם כשהם רחוקים מהבית, מורידים ומגדילים את הטמפרטורות ומתכנתים את האורות לעבודה רק בתזמונים מתוזמנים של היום.

3) אמצעי בטיחות מיידיים

אחד המגזרים המכריעים ביותר של אוטומציה ביתית חכמה שצפוי לגדול בפופולריות הוא השימוש במכשירים ביתיים חכמים לבטיחות המשפחה. יש התמקדות מיוחדת בבטיחות אש ובמעקב אחר פחמן חד חמצני במכשירי בטיחות לבית חכם.

בכל פעם שיש חשש כלשהו או תאונת אש, המשתמש מקבל התראה בסמארטפון שעוזר לו / לה להגיב ולהגן על משפחתו באופן מיידי. מעקב הוא דרישה בכל הנוגע למאבק בפשע. ככל שאנשים רבים יותר עוברים לעבודה מהבית, הם רוצים שיגנו על קניין גופני כמו גם על רוחני.

4) שיתוף נתונים מאובטח

הדבר הגדול הבא שאנחנו יכולים לראות בטכנולוגיית אוטומציה ביתית חכמה הוא כנראה שיתוף נתונים של בעלי בתים עם עסקים.

החיים היו הרבה יותר קלים אם המקרר שלך מזמין את המאכלים האהובים עליך ומכוון את האורות עבורך בהתאם למקום האירוע או שהמזגן שלך מגדיר את הטמפרטורה לפני הגעתך. לכן, שיתוף נתונים בינך לבין המכשירים החכמים מושך עניין רב מצד החברות הבונות מוצרים אלה.

5) שילוב שליטה קולית

הרבה מחיי היומיום שלנו הולכים להשתלב בטכנולוגיות שונות של אוטומציה ביתית חכמה. שליטה קולית קיימת כבר זמן מה, אך השימוש בה לאוטומציה ביתית הוא מושג חדש יחסית.

אין ספק שהקול יהווה את אחת ההתקדמות הפורצת דרך המאפשרת לטכנולוגיית אוטומציה ביתית להפוך לאוניברסלית.

לסיום, העתיד לעולם האוטומציה הביתית נראה מרגש באמת. ההתקדמות בטכנולוגיית אוטומציה ביתית נותנת לבעלי בתים את ההזדמנות להוסיף בטיחות ויעילות אנרגטית לחייהם באמצעות מוצרים לבית חכם.

רשומה זו פורסמה בבלוג, אוטומציה ביתית ותויגה אוטומציה ביתית, iot, טיפים לאוטומציה ביתית חכמה, שליטה ביתית חכמה, מכשירי בית חכם. 

0
מהפכת מוצרי הבית החכם של ברודלינק כבר כאן